2018 NZ Youth Oceania Team

Junior Male (U-20)
Oliver Soar (Waikato) – Lead and Bouldering
Sam Munday (Rotorua) – Lead and Bouldering
Tobin Armstrong (Wellington) – Lead
Thomas Bruere (Rotorua) – Lead
Alexander Kiechle-Cornish (Auckland) – Bouldering
Tom Waldin (Rotorua) – Lead and Bouldering
Joseph Dravitzki (Canterbury) – Lead and Bouldering
Conrad Booker (Rotorua) – Lead and Bouldering
Tridon Lewis (Waikato) – Lead
Liam Murray (Canterbury) – Lead
Lukas Blenkinsopp (Auckland) – Lead and Bouldering
Ben Hubmann (Wellington) – Lead
Cameron Butterworth (Rotorua) – Bouldering
 
Junior Female (U-20)
Lucy Whitehead (Waikato) – Lead and Bouldering
Ruby Friend (Rotorua) – Lead and Bouldering
Tessa Steel (Canterbury) – Bouldering
Judith Jewell (Canterbury) – Lead and Bouldering
Sarah Tetzlaff (Wellington) – Lead and Bouldering
Irralee Hair (Bay of Plenty) – Bouldering
 
YA Male (U-18)
Alex Dowell (Canterbury) – Lead and Bouldering
Cale Budd (Waikato) – Lead
Lucas Dowell (Canterbury) – Lead and Bouldering
Josh King (Wellington) – Lead and Bouldering
Matthew Jones (Taranaki) – Bouldering
David Sheppard (Wellington) – Bouldering
 
YA Female (U-18)
Maayan Levy (Waikato) – Lead and Bouldering
Kim Forde (Canterbury) – Lead and Bouldering
Nicky Dachs (Canterbury) – Lead and Bouldering
Zeta Hittmann (Waikato) – Lead and Bouldering
Tayla Manning (Taranaki) – Lead and Bouldering
Katie Morison (Canterbury) – Lead and Bouldering
Jasmine Weaver (Waikato) – Lead
Ariana van Lith (Taranaki) – Lead and Bouldering
 
YB Male (U-16)
Kyle Langstone  (Auckland) – Lead and Bouldering
Oliver Shanks (Waikato) – Lead and Bouldering
Luke Gardner (Rotorua) – Lead and Bouldering
Henry Booker (Rotorua) – Lead and Bouldering
Kade Allen (Bay of Plenty) – Lead and Bouldering
Enzo Murray (Canterbury) – Lead
 
YB Female (U-16)
Evie Boyd (Canterbury) – Lead and Bouldering
Tian Hewetson (Rotorua) – Lead
Abby Gebert (Bay of Plenty) – Lead and Bouldering
Alia Robinson (Wellington) – Lead and Bouldering
Isabelle Camplin (Waikato) – Lead and Bouldering
Joy Williams (Wellington) – Bouldering
 
YC Male (U-14)
Oskar Woolff (Wellington) – Lead and Bouldering
Ryan Langstone (Auckland) – Lead
Anthony Death (Bay of Plenty) – Lead
Mac Duggan (Wellington) – Lead and Bouldering
George Darnbrough (Canterbury) – Lead
 
YC Female (U-14)
Isabella Shanks (Waikato) – Lead and Bouldering
Bella Domaneschi (Wellington) – Lead and Bouldering
Monique Gray (Rotorua) – Lead
Meredith Butcher (Wellington) – Lead and Bouldering
YD Male (U-12)
Kieran Death (Bay of Plenty) – Lead and Bouldering
Hayden Hoyt (Auckland) – Lead
YD Female (U-12)
Zoe Weldon (Waikato) – Lead